Najtańszy sposób na archiwizowanie danych? Nagrywanie na płyty Blu-ray

Platinet S.A., jeden z głównych graczy na polskim rynku dystrybucji nośników i akcesoriów komputerowych, sprawdził, który sposób archiwizowania danych jest najtańszy. Wyliczenia pokazały, że najbardziej efektywną kosztowo metodą jest przechowywanie plików na płytach Blu-ray.

Eksperci Platinet S.A. przeliczyli na złotówki koszty zarchiwizowania 1GB danych na 3 rodzajach nośników: płycie Blu-ray (o pojemności 25GB), dysku zewnętrznym (o pojemności 500GB) oraz pendrivie (o pojemności 32GB). Zestawienie pokazało, że najtańszym sposobem na stworzenie trwałego archiwum, którego użytkownik nie planuje kasować lub modyfikować, jest nagrywanie na nośniki Blu-ray. Koszt zapisu 1GB informacji (założona cena płyty – 3,99 zł) wynosi 0,16 zł. W przypadku średniej klasy dysku (cena: 199 zł) będzie to wydatek rzędu 0,40 zł, a pendrive’a (cena: 59 zł) aż 1,84 zł.

Trzeba jednak pamiętać, że zapis na płycie Blu-ray wymaga odpowiedniej nagrywarki. Z myślą o firmach, instytucjach, ale także osobach prywatnych chcących stworzyć trwałe archiwum, Platinet S.A. wprowadziła do oferty nowy produkt – zewnętrzną nagrywarkę Blu-ray Platinet P-700. Według wyliczeń firmy, koszt zakupu sprzętu, zwraca się po nagraniu ok. 50 płyt.

Wysoką jakość, szybkość zapisu oraz kompatybilność gwarantuje wykorzystany w Platinet P-700 napęd Panasonic UJ-260, który został zaprojektowany w Japonii. Nagrywarka obsługuje również najnowsze płyty BD-R QL o pojemności 100GB.

Niewątpliwym atutem Platinet P-700 jest jej mobilność. Ważąca zaledwie 380 g zewnętrzna nagrywarka o grubości 14,5 mm idealnie pasuje do każdego ultra-booka czy netbooka, które zwykle nie są wyposażone w napędy dysków optycznych, konieczne np. do instalacji oprogramowania.

Dodatkowo urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby uwolnić się od kabli zasilających. Do podłączenia wystarczy port USB 2.0 – mówi Krzysztof Potok, prezes PLATINET S.A.

Nagrywarka zewnętrzna Platinet P-700 dostępna jest w ofercie ogólnopolskich sieci handlowych.

Kontakt dla mediów:

Krzysztof Oflakowski

Kierownik Marketingu i PR
krzysztof.oflakowski@platinet.pl
kom. +48 508 009 517
tel. +48 12 651 05 50
www.platinet.eu

DOWNLOAD

FH0918 - FH0928 2
Tablety Omega Helios 8 i Sirius 10,1 z Windows 8
cover
001


Contact US

Company:      

Name*:      

Surname*:      

Office status:      

Your E-mail*:      

Department*:      

Write your message:      

Upload attachment (max 1MB):      

Upload attachment 1 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 2 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 3 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 4(max 1MB):       [remove]

Upload attachment 5 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 6 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 7 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 8 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 9 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 10 (max 1MB):       [remove]

      *Required fields

 

I hereby agree to the processing of the following personal information for marketing and trading purposes, in particularly I agree to receiving trading and informational materials via email.