Czym powinien charakteryzować się idealny telefon dla seniora?

Pojemna bateria, czytelny wyświetlacz, duże przyciski oraz mocny głośnik – telefonów o takich parametrach poszukują najczęściej seniorzy. Z myślą o nich firma Platinet wprowadziła do swojej oferty model Compas Senior Phone E04 z Dual SIM. telefon może być trafionym prezentem z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka.

W ostatnich latach rynek telefonów komórkowych został całkowicie zdominowany przez smartfony. Modele z dotykowymi ekranami oraz rozbudowanymi systemami operacyjnymi nie są jednak zbyt często wybierane przez osoby starsze, obawiające się problemów z ich obsługą. W związku z tym na rynku powstała nisza, która jest systematycznie zapełniania przez urządzenia zaprojektowane specjalnie z myślą o seniorach. Pozwalają one osobom starszym w wygodny sposób kontaktować się z najbliższymi, wpływając znacznie na bezpieczeństwo ich funkcjonowania.

Takim urządzeniem jest Compas Senior Phone E04, który znaleźć można w ofercie sklepu Platinet. Telefon wyposażony w kolorowy, czytelny ekran QVGA o przekątnej 1,8”, wykorzystuje dużą czcionkę, co z pewnością ułatwi użytkowanie osobom o słabszym wzroku. Dzięki wygodnym i ergonomicznym klawiszom seniorzy mogą bez problemu wybierać numery oraz pisać wiadomości tekstowe. Co więcej, szeroka skala głośności w słuchawce oraz donośne dzwonki zapewnią komfort użytkowania także osobom niedosłyszącym.

Dodatkowym atutem telefonu jest umieszczony w centralnym punkcie przedniego panelu przycisk alarmowy SOS. Jego wciśnięcie i przytrzymanie przez kilka sekund powoduje wysłanie wiadomości tekstowej pod zdefiniowane wcześniej numery. Użytkownik sam decyduje o treści sms-a i może zaprogramować aż 4 numery alarmowe.

Łatwość obsługi, niezawodność i cena to kluczowe kryteria, jakimi kierują się przy wyborze telefonu komórkowego klienci w starszym wieku. Nie oznacza to jednak, że nie zwracają oni uwagi na funkcje dodatkowe, takie jak aparat fotograficzny, melodie dzwonka, radio czy możliwość odtwarzania muzyki. Idealne urządzenie musi zatem w udany sposób łączyć w sobie te cechy – mówi Krzysztof Potok, Prezes PLATINET.

Compas Dual SIM Senior Phone E04 oferowany przez firmę Platinet został wyposażony w przydatne narzędzia, takie jak kalendarz, alarm, dyktafon, kalkulator, radio FM, a nawet latarkę. Telefon posiada również wbudowany aparat fotograficzny. Wygodny transfer zdjęć oraz korzystanie z innych multimediów zapewnia obsługa kart microSD. Funkcję tę docenią przede wszystkim miłośnicy muzyki, zważywszy na to, że opisywany model posiada również odtwarzacz MP3/MP4.

Dodatkowym atutem sprzętu jest możliwość pracy w trybie Dual SIM stand-by, czyli obsługa dwóch kart SIM i jednoczesnego korzystania z dwóch numerów w różnych sieciach komórkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu z telefonu mogą korzystać dwie osoby. W celu zapewnienia jak najdłuższego czasu użytkowania na jednym cyklu ładowania, producent wyposażył telefon w baterię o zwiększonej pojemności Nokia 4U 1200mAh. Pozwala ona, w zależności od zasięgu sieci GSM, na przeprowadzenie do 7 godzin rozmów i aż 10-cio dniowy czas czuwania.

Specyfikacja techniczna produktu:

 • Częstotliwość: GSM900/1800

 • Procesor: MTK 6252

 • Typ: klasyczny

 • Ekran: QVGA 1.8″

 • Wymiary: 110*52*16 mm

 • Aparat fotograficzny

 • Bateria: NOKIA 4U 1200mAh

 • Głośnik: wbudowany

 • Języki: m.in.: angielski, polski, rosyjski, francuski, włoski

 • Dodatki: bluetooth, slot karty microSD, Radio FM, MP3/MP4, Latarka

 • Obsługiwana przeglądarka WAP, GPRS

 • Dodatki: kalendarz, dyktafon, kalkulator, czas światowy, alarm, czytnik e-booków

 • Akcesoria: bateria, ładowarka, kabel USB, słuchawki, instrukcja obsługi

DOWNLOAD

007
001
002
001


Contact US

Company:      

Name*:      

Surname*:      

Office status:      

Your E-mail*:      

Department*:      

Write your message:      

Upload attachment (max 1MB):      

Upload attachment 1 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 2 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 3 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 4(max 1MB):       [remove]

Upload attachment 5 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 6 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 7 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 8 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 9 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 10 (max 1MB):       [remove]

      *Required fields

 

I hereby agree to the processing of the following personal information for marketing and trading purposes, in particularly I agree to receiving trading and informational materials via email.