Pendrive do tabletów i smartfonów podbija polski rynek – zwiastun nowego trendu w segmencie pamięci flash?

Dostępna w sprzedaży od maja, wyposażona w złącza USB 2.0 oraz micro USB, seria przenośnych pamięci firmy Platinet, na dobre zadomowiła się na polskim rynku. W okresie wakacyjnym krakowska firma, która jest jedynym dostawcą tej technologii w Polsce i Europie, odnotowała sprzedaż na poziomie ponad 30 000 egzemplarzy. Właśnie debiutuje trzecia jeszcze wygodniejsza w użytkowaniu linia tych urządzeń – ProLine BX-Depo. Innowacyjne pendrive’y są dostępne w trzech pojemnościach: 8GB, 16GB i 32GB.

W maju do sprzedaży trafiła pierwsza seria pamięci przenośnych USB firmy Platinet, które dzięki zastosowaniu dwóch typów złączy – USB 2.0 i micro USB, umożliwiają transfer dużej ilości danych pomiędzy komputerem stacjonarnym i laptopem a tabletem czy smartfonem. Innowacyjny produkt, którego jedynym producentem i dystrybutorem na polskim i europejskim rynku jest Platinet, w okresie od końca maja do początku września, osiągnął sprzedaż na poziomie ponad 30 000 egzemplarzy. Biorąc pod uwagę charakterystyczne dla wakacyjnych miesięcy spowolnienie na rynku elektroniki, tak dobry wynik może oznaczać pojawienie się nowego trendu w przeżywającym stagnację segmencie przenośnych pamięci USB. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że zapotrzebowanie na tego typu urządzenia będzie nadal rosnąć. Według raportu amerykańskiej firmy badawczej Gartner, w II kwartale 2013 roku po raz pierwszy w historii sprzedano więcej smartfonów niż zwykłych telefonów. Z kolei z ostatniego badania grupy analitycznej IDC wynika, że już w 2015 roku sprzedaż tabletów będzie większa niż komputerów stacjonarnych i laptopów łącznie.

Mobilna rewolucja, której jesteśmy świadkami, zgłasza zapotrzebowanie na coraz więcej innowacyjnych technologii i rozwiązań – mówi Krzysztof Potok, Prezes Platinet S.A. Cieszymy się, że za sprawą takich produktów jak nasz pendrive do laptopów i smartfonów ułatwiamy tysiącom Polaków

korzystanie z elektronicznych zasobów. Z pewnością nie jest to nasze ostatnie słowo, jeśli chodzi o dostarczanie nieszablonowych i funkcjonalnych rozwiązań – dodaje.

Nowa linia przenośnych pamięci od Platinet sygnowana symbolem ProLine BX-Depo posiada zintegrowaną, obrotową końcówkę wykonaną z aluminium, która doskonale chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zapobiega zagubieniu jego elementów. W odróżnieniu od kart micro SD, opisywane pendrive’y nie wymagają współpracującego z nimi specjalnego czytnika czy adaptera, dzięki czemu są bardziej uniwersalne. Za sprawą małych rozmiarów oraz szybkiego transferu danych (maksymalna prędkość odczytu 22 Mb/s, a zapisu – 16 Mb/s) stanowią atrakcyjną propozycję dla osób poszukujących mobilnego, wytrzymałego i wydajnego nośnika. Urządzenia z nowej serii są oferowane w trzech pojemnościach: 8GB, 16GB i 32GB. Spośród tej trójki najciekawiej prezentuje się wersja 32-gigabajtowa, która umożliwia zapisanie 8 000 utworów w formacie mp3 lub nawet 32 000 zdjęć w formacie jpg. Za jej wyborem przemawiają wciąż rosnące rozmiary aplikacji i gier mobilnych, a także coraz lepszej jakości i coraz „cięższe” zdjęcia, które są już w stanie wykonywać dostępne na rynku zaawansowane smartfony.

Pendrive’y z nowej serii można nabyć w sklepie internetowym firmy Platinet pod adresem: http://www.sklep.platinet.pl/

Dokładna specyfikacja:

  • Systemy operacyjne: Android, Windows Vista Home Basic/Home Premium/Business/Enterprise/Ultimate/Starter, Windows XP Professional/Home Edition, Windows 2000 Professional, Windows Me, Mac OS10.1~10.4.7, Linux z jądrem 2.4 i wyższe
  • Temperatura pracy: 0-60 °C
  • Pojemność: 8GB, 16GB i 32GB
  • Obudowa: aluminium
  • Max prędkość zapisu: 16MB/s
  • Max prędkość odczytu: 22MB/s
  • Opakowanie: blister
  • Gwarancja: 2 lata
DOWNLOAD

BANER_CEBIT_EN
002
002
PMGC10A_3


Contact US

Company:      

Name*:      

Surname*:      

Office status:      

Your E-mail*:      

Department*:      

Write your message:      

Upload attachment (max 1MB):      

Upload attachment 1 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 2 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 3 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 4(max 1MB):       [remove]

Upload attachment 5 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 6 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 7 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 8 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 9 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 10 (max 1MB):       [remove]

      *Required fields

 

I hereby agree to the processing of the following personal information for marketing and trading purposes, in particularly I agree to receiving trading and informational materials via email.