Pendrive NANO z adapterem microUSB

Jeszcze przed świętami w sprzedaży zadebiutuje nowy pendrive firmy Platinet dla urządzeń mobilnych z portem microUSB posiadającym funkcję hosta OTG.Jeszcze przed świętami w sprzedaży zadebiutuje nowy pendrive firmy Platinet dla urządzeń mobilnych z portem microUSB posiadającym funkcję hosta OTG.

Kompaktowy model NX-DEPO o pojemności od 4 do 16 GB wyposażono w dwa typy złączy – tradycyjne USB oraz adapter microUSB. Dzięki temu jego użytkownicy zyskają nie tylko możliwość wygodnego transferu danych na urządzenia mobilne, ale będą mogli również podłączyć do nich zgodne ze standardem USB 2.0 akcesoria, takie jak modem 3G czy dysk zewnętrzny bez konieczności użycia kabla OTG.

Każdy użytkownik smartfona czy tabletu z pewnością choć raz zetknął się z komunikatem o malejącej ilości dostępnej pamięci. Urządzenia te rzadko kiedy wyposażane są w więcej niż 16 GB pamięci flash. W tym przypadku pomocne może okazać się zastosowanie jej zewnętrznego nośnika, takiego jak

W odróżnieniu od standardowych pendrive’ów przeznaczonych dla urządzeń przenośnych, posiadających zamontowane z dwóch stron nieruchome złącza USB i microUSB, model NX-DEPO wyposażono w ruchomą końcówkę. Po jej odłączeniu odsłania się adapter microUSB, do którego można podpiąć dowolne urządzenie działające w standardzie USB 2.0 i skomunikować je z tabletem czy smartfonem.

– Wielki boom na urządzenia mobilne spowodował, że nosimy ze sobą coraz więcej sprzętu i akcesoriów potrzebnych do maksymalnego wykorzystania jego funkcji. Pendrive NX-DEPO NANO łącząc w sobie zalety przenośnej pamięci flash oraz kabla OTG jest krokiem w kierunku ograniczenia tego zjawiska. Wciąż pracujemy nad kolejnymi innowacyjnymi produktami, które będą miały na celu konsolidację różnych rozwiązań, oszczędzając przy tym miejsce w naszych kieszeniach – – mówi Krzysztof Potok, prezes Platinet SA.

Właściwie możliwości wykorzystania pendrive’a NX-DEPO ogranicza jedynie wyobraźnia. Za jego pośrednictwem możliwe jest np. podpięcie do tabletu zewnętrznego modemu 3G. Podobnie rzecz ma się z modułem GPS, który rzadko wchodzi w skład standardowego wyposażenia tańszych urządzeń. Dzięki adapterowi microUSB można zastosować moduł GPS z wyjściem USB.

Pendrive umożliwia także współpracę mobilnego sprzętu z urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak klawiatura czy myszka lub obydwoma akcesoriami jednocześnie za pośrednictwem huba USB. Z kolei jeśli ilość pamięci oferowana przez NANO pendrive okaże się niewystarczająca, wystarczy podpiąć do adaptera np. dysk zewnętrzny o pojemności liczonej w terabajtach.

Opisywane urządzenie sprawdzi się także podczas podróży, jeśli zaistnieje konieczność transferu zdjęć z pamięci aparatu cyfrowego np. na tablet czy smartfon. Pozwoli także na podłączenie czytnika różnego rodzaju kart pamięci do smartfona. Co więcej umożliwi również podpięcie kompatybilnego tunera DVB-T USB, dzięki czemu użytkownik bez problemu odbierze na tablecie czy smartfonie programy cyfrowej telewizji naziemnej.

Pendrive’y Platinet NX-DEPO NANO można nabyć w sklepie internetowym firmy Platinet w cenie 4 GB – 26,90 zł, 8 GB – 34,90 zł, 16 GB – 49,90 zł. Wkrótce pojawi się także wersja o pojemności 32 GB.

DOWNLOAD

007
VGCMO+VGTMO_low-res
Tablety Omega Helios 8 i Sirius 10,1 z Windows 8
004


Contact US

Company:      

Name*:      

Surname*:      

Office status:      

Your E-mail*:      

Department*:      

Write your message:      

Upload attachment (max 1MB):      

Upload attachment 1 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 2 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 3 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 4(max 1MB):       [remove]

Upload attachment 5 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 6 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 7 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 8 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 9 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 10 (max 1MB):       [remove]

      *Required fields

 

I hereby agree to the processing of the following personal information for marketing and trading purposes, in particularly I agree to receiving trading and informational materials via email.