Podstawki chłodzące do komputerów od Platinet

Awarie laptopów spowodowane przegrzaniem należą obecnie do najczęstszych. Wynikają głównie z konieczności zmieszczenia coraz mocniejszych podzespołów w coraz mniejszych obudowach.

Ścisły montaż komponentów w komputerach przenośnych utrudnia z kolei prawidłową wentylację i efektywne odprowadzanie ciepła z tych urządzeń. W dodatku użytkownicy, którzy zastąpili laptopami komputery stacjonarne, poddają je tak samo wielkim obciążeniom. Często korzystają z nich także w nieodpowiednich warunkach, trzymając sprzęt np. na kolanach lub kołdrze, co uniemożliwia swobodny dopływ powietrza do wentylatora. W tym przypadku standardowe rozwiązania takie jak wbudowany wiatrak, czy automatyczna blokada przed przegrzaniem często okazują się niewystarczające, a skutki związane z przegrzewaniem się jednostki mogą być poważne.

Wśród urządzeń wchodzących w skład nowej oferty znalazł się Smart Table, czyli efekt ewolucji podstawki chłodzącej do funkcjonalnego, wyposażonego w 2 wentylatory stanowiska pracy. Uniwersalny stolik, który pasuje do większości laptopów, za sprawą kompaktowych rozmiarów, cienkiego blatu i niewielkiej wagi można z powodzeniem przenosić w torbie razem z komputerem. Co więcej dzięki łatwemu montażowi, regulowanym nogom, podkładce pod mysz i kubek, oraz uchwytowi na przybory do pisania, umożliwia także wygodne korzystanie z notebooka w łóżku, szkole, czy podróży np. samochodem. Wykonany z tworzywa ABS, Smart Table, może zostać poddany obciążeniu nawet 25 kg.

Oprócz Smart Table nowa linia cooling padów obejmuje aż 5 różnorodnych modeli. Wszystkie zasilane są poprzez port USB w laptopie za pomocą wbudowanego kabla. W modelu Frost przeznaczonym do pracy z urządzeniami o rozmiarach 9″-17″, system chłodzenia oparty jest na pojedynczym, cichym (15 dBA) wiatraku o średnicy 14 cm, który pracuje z prędkością 1000 obrotów na minutę. Eleganckie, oferowane w kolorze czarnym urządzenie, wyposażono w dwa porty USB oraz podświetlenie LED. Co ciekawe, posiada ono także funkcję regulowania kąta ustawienia podstawki w zakresie 6,5-45 stopni. Jego mocniejszą wersją jest model Snow Flake, który przy podobnej specyfikacji korzysta z pojedynczego wiatraka o średnicy 20 cm.

Zbliżone do powyższych pod względem zastosowanych elementów konstrukcji są modele Ice Box i Ice Cube, współpracujące z notebookami w rozmiarach 10”-17”. O ile jednak model Ice Box, podobnie jak Frost i Snow Flake, korzysta z jednego wiatraka, o tyle Ice Cube bazuje na dwóch wentylatorach o średnicy 14 cm, pracujących z prędkością 2600 obrotów na minutę. Oba urządzenia wyposażone w pojedynczy port USB udostępniono w kolorach: czarnym, niebieskim, czerwonym i fioletowym. Ice Box oferowany jest dodatkowo w kolorze zielonym.

Do użytkowników mniejszych laptopów (do 15”) oraz netbooków skierowany jest model Snow Ball, który pomimo skromniejszych rozmiarów kryje w sobie pojedynczy wiatrak pracujący z imponującą prędkością 3000 obrotów na minutę.

Podstawki chłodzące są dostępne w ofercie sklepu internetowego firmy na www.sklep.platinet.pl

DOWNLOAD

paperworld_baner_eng
PMGC10A_3
002
OG81


Contact US

Company:      

Name*:      

Surname*:      

Office status:      

Your E-mail*:      

Department*:      

Write your message:      

Upload attachment (max 1MB):      

Upload attachment 1 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 2 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 3 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 4(max 1MB):       [remove]

Upload attachment 5 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 6 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 7 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 8 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 9 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 10 (max 1MB):       [remove]

      *Required fields

 

I hereby agree to the processing of the following personal information for marketing and trading purposes, in particularly I agree to receiving trading and informational materials via email.