5 powodów, dla których warto wyposażyć swój samochód w rejestrator jazdy

Coraz więcej kierowców decyduje się na zakup kamery samochodowej. To atrakcyjne cenowo urządzenie, rejestrujące wszystkie wydarzenia w trakcie jazdy, okazuje się przydatne w wielu sytuacjach na drodze. Firma Platinet podpowiada, jak maksymalnie wykorzystać jego funkcjonalności.

1. „To ja miałem zielone”, czyli dochodzenie swoich racji w razie stłuczki

Większość doświadczonych kierowców uczestniczyła lub była przynajmniej świadkiem samochodowej stłuczki. Niestety takie zdarzenia często kończą się nieprzyjemną wymianą zdań i wzajemnym udowadnianiem winy. Sytuacja staje się jeszcze gorsza, jeśli nie ma świadków kolizji. W takich przypadkach wielu kłopotów czy niepotrzebnych sporów podczas wyjaśniania incydentu Policji z pewnością zaoszczędzi nagranie z samochodowego rejestratora video. Może ono stanowić dodatkowy dowód podczas ewentualnego postępowania sądowego lub wyjaśniania okoliczności zdarzenia przez ubezpieczyciela. Uwaga – przy wyborze urządzenia warto upewnić się, czy posiada ono G-sensor, czyli kontroler automatycznie zabezpieczający plik np. w przypadku gwałtownego hamowania. W funkcję tę wyposażony został m.in. model kamery OMEGA CAR DVR BLACK BOX 1.5″, z oferty firmy Platinet.

2. Wielki Brat patrzy, czyli co się dzieje z samochodem, gdy zostaje na parkingu

Kolejnym atutem kamer samochodowych jest możliwość pozostawienia ich włączonych nawet po opuszczeniu pojazdu. Z tej funkcji skorzystają przede wszystkim osoby, których auta są np. notorycznie rysowane na parkingu. Dzięki nagraniu możliwe będzie określenie nie tylko okoliczności, w których samochód został uszkodzony, ale również zidentyfikowanie sprawcy zdarzenia. Użytkownicy, którzy zamierzają wykorzystać urządzenie w tym celu, powinni wybrać sprzęt, który zapewni wysoką jakość rejestracji nie tylko w dzień, ale również w nocy. W przypadku rejestratora Omega FullHD obraz oraz zapis video z prędkością do 60 kl/s w rozdzielczości SXGA 1280×720 zapewnia chipset Siri-A9.

3. Gdy zdjęcia z wakacji nie wystarczą

Każdy amator dalekich podróży samochodem może potwierdzić, że najciekawsze rzeczy dzieją się zwykle już w drodze do miejsca docelowego. Jak sprawić, żeby wspomnienia te nie uciekły z pamięci, a jednocześnie mieć możliwość podzielenia się nimi z innymi? Wystarczy skorzystać z kamery, która włączy się automatycznie zaraz po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Dzięki obrotowemu korpusowi możliwe będzie nagranie nie tylko mijanych miejsc, ale również wszystkiego, co dzieje się w samochodzie. Taki materiał z pewnością będzie stanowił ciekawe uzupełnienie wakacyjnych zdjęć. Na co powinni zatem zwrócić uwagę zapaleni podróżnicy wybierający sprzęt przed wyruszeniem w drogę? Przede wszystkim urządzenie powinno mieć wbudowany mikrofon tak, aby możliwe było nagrywanie dźwięków, np. rozmów w samochodzie. Poza tym bardzo przydatna może okazać się funkcja obsługi kart microSDHC. Pozwoli ona na transfer materiałów do komputera i dzielenie się nimi na bieżąco np. za pośrednictwem portali społecznościowych.

4. Sposób na… zostanie gwiazdą Internetu

Wszyscy kierowcy, zwłaszcza ci, którzy spędzają za kółkiem bardzo dużo czasu, z pewnością byli świadkami wielu niezwykłych zdarzeń, niekoniecznie związanych z poczynaniami innych uczestników ruchu. Przykładów filmów, które zdobyły ogromną popularność w sieci, zarejestrowanych kamerami samochodowymi, nie trzeba daleko szukać. Tylko w tym roku dzięki nagraniom kierowców wrzuconym do Internetu cały świat mógł zobaczyć deszcz meteorów nad Rosją czy moment katastrofy cywilnego samolotu transportowego Boeing 747 w Afganistanie. Materiały te w bardzo krótkim czasie nie tylko zdobyły miliony odsłon, ale były również pokazywane na antenach największych stacji telewizyjnych czy na popularnych stronach internetowych.

5. Właśnie zrobiłeś prawo jazdy i… nie chcesz go stracić

Pierwsze samodzielne jazdy samochodem bez towarzystwa instruktora, gotowego do natychmiastowej reakcji i pomocy w opanowaniu trudnej sytuacji na drodze, są dla świeżo upieczonych kierowców wyjątkowo trudne. Często towarzyszą im uderzenia adrenaliny i dobiegający zewsząd dźwięk klaksonów. Utrata kontroli nad przebiegiem sytuacji na drodze i niepewność mogą być bardzo niebezpieczne, a w konsekwencji skutkować nawet przyznaniem punktów karnych czy wypadkiem. Dzięki rejestratorowi jazdy, możliwe będzie dokładne przeanalizowanie kłopotliwych sytuacji po fakcie i utrwalenie prawidłowych zachowań za kierownicą. Kamera pozwoli nie tylko wyrobić dobre nawyki, ale także uchronić przed groźbą konieczności powtórnego podchodzenia do egzaminu na prawo jazdy, w przypadku przekroczenia dozwolonej liczby punktów karnych.

Kamerę samochodową OMEGA CAR DVR BLACK BOX 1.5″ TFT Full HD 1080P, można nabyć w sklepie internetowym firmy Platinet w cenie 399 zł.

Specyfikacja techniczna produktu:

 • Model oparty na najnowszym chipsecie Siri-A9, zapewniającym najwyższą jakość obrazu, zarówno w nocy jak i w dzień.

 • Nagrywanie w rozdzielczościach: SXGA (1280×720) @ 60fps, Full HD (1920×1080) @30fps.

 • G-sensor umożliwiający automatyczne zabezpieczenie filmu w przypadku zdarzenia drogowego (np. gwałtownego hamowania lub wypadku). Dodatkowo zabezpiecza plik ze zdarzenia przed usunięciem.

 • Nagrywanie pliku: AVI

 • Obiektyw: 120°

 • Obsługa kart microSDHC do 32 GB

 • Wyświetlanie w czasie rzeczywistym oraz wyświetlanie daty/godziny w materiale wideo opatrzonym w znak wodny (zabezpiecza materiał dowodowy).

 • Nagrywanie automatycznie po uruchomieniu samochodu.

 • Nagrywanie z dużą szybkością i szybkie reagowanie na zmiany natężenia światła.

 • Automatyczne nagrywanie cykliczne i przechowywanie sekcji materiału.

 • Zasilanie wejściowe: 5V DC.

 • Wbudowana bateria wielokrotnego ładowania oraz ładowarka samochodowa w zestawie.

 • Interfejs: miniHDMI i USB 2.0 min.

 • Wbudowany mikrofon i głośnik.

 • Metalowa obudowa.

 • Akcesoria w zestawie: uchwyt samochodowy, kabel USB, kabel HDMI, ładowarka samochodowa, instrukcja obsługi.

DOWNLOAD

MONZA 01
BANER_CEBIT_EN
cover
Tablety Omega Helios 8 i Sirius 10,1 z Windows 8


Contact US

Company:      

Name*:      

Surname*:      

Office status:      

Your E-mail*:      

Department*:      

Write your message:      

Upload attachment (max 1MB):      

Upload attachment 1 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 2 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 3 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 4(max 1MB):       [remove]

Upload attachment 5 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 6 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 7 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 8 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 9 (max 1MB):       [remove]

Upload attachment 10 (max 1MB):       [remove]

      *Required fields

 

I hereby agree to the processing of the following personal information for marketing and trading purposes, in particularly I agree to receiving trading and informational materials via email.